Kjøring med hest og vogn
Det er stemningsfullt og koselig med en kjøretur med hest i parken.
Kjøretur i parken med hest og vogn passer for hele familien eller som en romantisk opplevelse for to.
OBS: Værforbehold. Kjøretidene kan bli endret ved dårlig føre, vær og vind.
Tilbudet kan bli avlyst på kort varsel om kusk eller hest blir syke.
Priser og tider
Vanligvis alle søndager og røde dager kl 12.30-14.30 (ikke kjøring i sommerferien).
- Barn under 1 år gratis på fanget.
- Barn 1-15 år, kr 85,-
- Voksen fra 16 år, kr 100,-
- Vognen har sitteplass til 3-4 personer.
Lang tradisjon på EKT
Helt tilbake til starten i 1954 har EKT Rideskole og Husdyrpark hatt kjørehester gående foran vogn og slede, i tospann og enbet. Store edle hester, fjordinger og ponnier har blitt brukt til å kjøre publikum i parken.
EKTs grunnlegger, Edvin Kjell Thorson, brukte kjøreponnier i Oslo setrums gater som reklame for sin klesbutikk Edvins Klær i Storgaten. Han begynte selv med kjøring som barn da hans far Edvin Olav Thorson kjøpte Shtelandsponnier fra England.
Hester fra EKT har blitt brukt i kjøreoppdrag i lokalmiljøet, som brylluskjøring og julebordstransport og deltatt i norgeskjøremesterskap i både dressur-, presisjon- og marathonkjøring.
Når det er sledeføre tar vi frem sleden og setter dombjeller på hesten. En stemningsfull opplevelse!